Для визначення потрібної кількості повітря необхідно визначити тепловий
тиск по формулі:
, (19)
де
- відстань між геометричними осями притокових і
витяжних отворів.;
-
об’ємна вага повітря яка відповідає t = 21° С.;
-
об’ємна вага повітря в середині приміщення, яка відповідає середній
температурі;
Температура визначається:
, (20)
де
,
-
температура повітря яка видаляється з приміщення в робочій зоні, °С.;
Теплові
натиски (кг/см2)в притокових отворах
, і
витяжних отворах
приймаємо однаковими, рівними до загального натиску:
, (21)
Визначаємо
швидкість руху повітря (м/с),
, в
притокових отворах по формулі:
, (22)
де
- прискорення вільного падіння тіла
= 9,8 м/с;
Сумарну
площу (м2) при токових отворів визначають по формулі:
, (23)
де
- кількість поступаючого повітря, яка розрахована по
залишковому теплу, м3/год;
-
коефіцієнт розтрати, який залежить від кута відкриття затвором.
Швидкість
руху повітря (м/c) в витяжних отворах визначається по формулі:
, (24)
де
- об’ємна вага повітря яке видаляється з візкового
відділення, кг/м3
Об’єм повітря (м3/год), яке виділяється з візкового відділення визначається по формулі:
, (25)
Площу
витяжних отворів (м2) визначаємо по формулі:
, (26)
Початкові дані для розрахунку:
а) об’єм повітря, яке поступає в приміщення і розраховане по залишковому теплу:
= 95000
м3/год
б) відстань між геометричними вісями при токових і витяжних отворів:
= 9 м
в) температура зовнішнього повітря:
= 20 °С
Використовуючи початкові дані по розглянутих раніше формулах проводять розрахунок аерації
1. Температура повітря в робочій зоні складає:
= 20 + 5
= 25 °С
де
5° С - підвищення температури на робочому місці
(СН-2Н5-Н).
2. Температура повітря яке видаляється з візкового відділення:
= 25 + 6
= 31 °С
3. Температура повітря всередині цеху:
°С
Об’ємна
вага
(20 °С) = 1,205 кг/м3 [данні депо]
(25 °С) = 1,185 кг/м3 [данні депо]
(31 °С) = 1,161 кг/м3 [данні депо]
(28 °С) = 1,173 кг/м3 [данні депо]
4. Тепловий тиск визначається за формолою:
= 9×(1,205 - 1,173) = 0,288 кг/м2
=
=
кг/м2
5. При цих тисках швидкість повітря в при токових отворах буде
дорівнювати
м/c,
а
витяжних отворах
м/c
6. Сумарна площа при токових отворів дорівнює:
м2
7. Об’єм повітря, яке видаляється:
м3/год
8. Сумарна площа витяжних отворів:
м2
9.
ЕКОНОМІЧНА ЧАСТИНА ПРОЕКТУ
9.1 ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЯ РЕМОНТУ ВІЗКІВ
ЕЛЕКТРОВОЗІВ В ОБСЯЗІ ПР-З.
В дипломному проекті організований поточний ремонт візків електровозів ВЛ-80 в обсязі ПР-3 за рахунок технічного переоснащення існуючого відділення шляхом введення потокової лінії ремонту візкі.
Технічне переоснащення існуючого відділення дпя організації поточного ремонту візків в обсязі ПР-3проведено за рахунок підвищення технічного обладнання робочих місць, зарахунок застосування нової техніки і білш сучасних технологій, потокових методів ремонту без розширення площі існуючого відділення.
Технічне переоснащення дає позитивні результати у всіх аспектах. Технічний аспект виявляється у досягненні підвищення технічного рівня виробництва на сучасній основі, оснащення виробництва новими видами обладнання, з’являються можливості переводити виробництво на нові технологічні процеси,сучасні ресурсозберігаючі, маловідходні і безвідходні техології, можливості швидше поповнювати номенклатуру продукції.
Економічний аспект заключається в значному знижені капітальних затрат (затрати на технічне переоснащення, приблизно, в 3 рази нижчі, ніж затрати на нове будівництво), крім того, вилучаються з експлутації застарівши обладння і у результаті цього знижуються затрати на капітальні і поточні ремонти.
В проекті визачення прямі і непрямі витрати на ремонт візків електровозів, калькулюється собівартість одиниці ремонту, собівартість річної продукції, розраховується таблиця технико-економічних показників відділення після технічного переоснащення, розрахований економічний ефект переоснащення через термін окупляємості.
Соціальний аспект заключається в можливості істотного росту виробничості праці на новому обладнанні і технологіях. Покращуються умови праці, скорочується число робочих місць, підвищується доля творчих починань в праці.
Економічний аспект заключається у тому, що нові технології дозволяють
використовувати відходи і витратні ресурси, різко скоротити негативне навантаження
на навколишнє середовище.
.2. РОЗРАХУНОК СОБІВАРТОСТІ РЕМОНТУ ВІЗКА В ОБСЯЗІ ПР-З
9.2.1 Розрахунки вартості основних фондів,
затрат на основні матеріали і основну заробітну плату
.2.1.1 Будівельну вартість виробничого будинку,
споруд відділення, Спр, визначаєм по формулі
Спр = Цпр • Vпр (25)
де Цпр - вартість одного кубічного метра будови разом з санвузлами,
Цпр = 30 ÷ 70 грн. Приймають Цпр = 40 грн/м3 ,пр - об’єм
виробничого будинку в м3 . (Vпр =11520)
Спр = 40 • 11520 = 460800 грн.
.2.1.2 Вартість виробничого і допоміжного
обладнання ,Соб, грн. Вартість обладнання на ремонт одного візка визначаєм за
формулою
Соб. = К • Цоб • Nр (26)
де Цоб Вартість обладнання на один візок Цоб = 1350 грн одного візкар-річна програма ремонту,
к - поправочний коефіцієнт на програму ремонту;
К = 1,25
Соб = 1,25 • 1350 • 280 = 472500
По номенклатурі і цінникам, з урахуванням встановлення і монтажу, вартість яких приймається в 9% від вартості обладнання.
С
= 0,09 • 472500 = 42525грн.
Загальна вартість обладнання
С
= 472500+42525=515025грн.
.2.1.3 Вартість енергетичного обладнання, Се. об.,
гр., приймають 30 грн. за кіловат встановленої потужності. Визначаєм за
формулою
Се.
об. = 30 • Nвст ; (27)
де Nвст = 251,74 кВт/г встановлена потужність роботи кранів і обладнання.
Се.
об. = 30 • 251,74 = 7552,2 грн.
9.2.1.4 Вартість дорогого і довгослужаного інструменту і приспособлень, Сін, грн.
Приймається
1-2% від загальної вартості технологічного обладнання відділення і визначається
за формулою
Сін
= 0,02 • (С
+ Се. об.); (28)
Сін = 0,02 • (515025+7552,2)=522577,2 грн.
9.2.1.5 Вартість виробничого і господарського
інвентарю відділення, Сгосп. ін , визначаєм за формулою
Сгосп.
ін = 0,1• С
(29)
Сгосп.
ін = 0,1• 515025= 51502,5грн.
9.2.1.6 При технологічному переоснащенні 54% обладнання змінюється на новее
Це
додаткові капітальні вклади в технологічному переоснащенні відділення. Дані
додаткових витрат на переоснащення приведені в таблиці10.
Таблиця 10. Додаткові капітальні витрати на переоснащення відділення
|
Назва витрат |
Сума витрат, грн.. |
Позначення |
примітка |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
1.
Обладнання, поточна лінія 255150 С
54% від
Соб
|
0.54 • Соб |
|
2.
Демонтаж і монтаж обладнання 22963,5 С
9% від С
|
0,09%* С |
|
3.
Вартість дорогого інструменту 5103 С
1% - 2%
від С
|
0,02 • С |
|
4.
Вартість господарського інвентаря. 25515 С
7% - 10% від С
|
0,1 • С |
|
|
|
|
Всього |
308731,5 |
К |
|
9.2.1.7 Витрати на основні матеріали і
запчастини, Смат, визначаєм за формулою
Смат = Цм • Np ; (30)
де Цм - вартість матеріалів і запчастин на один візок. Приймається по фактичним даним на базі практики з техпромфінплану, Цм = 1830 грн.
Смат = 1830 • 280 = 512400 грн.
.2.1.8 Основна заробітна плати виробничих
робітників Зо, грн., визначаєм за формулою
Зо
= Np • (д
• С
+ д
• С
) (31)
Зо = 280 • (127,45*2,91+17,55*3,23) = 119718,5 грн.
а)
основну заробітну плату виробничих робітників з нормальними умовами праці
визначають за формулою:
З
= Np • дну • Сну (32)
де Np - річна програма ремонту секцій електровозів, Np = 140 ;
дн.у. - трудоємність ремонту 1 візка людиногодин
з нормальними умовами праці, дн.у. = 127,45люд/г
Сну - годиннотарифна ставка робітника 3,5 розряд, з нормальними умовами праці,2,47-годинна тарифна ставка 3 розряду,
,08- годинна тарифна ставка 4 розряду
Сну =(2,74+3,08)/2=2,91грн.
З
= 2*140*127,4*2,91=103846,3грн.
б)
основну заробітну плату виробничих робітників з шкідливими умовами праці
визначають за формулою :
З
= Np • дву • Сву (33)
де дву - трудоємність люд. г. з шкідливими умовами праці, дву = 35,1 люд. г.
Сву - годиннотарифна ставка робітника 3,5 розряд з шкідливими умовами Сву = 1,12*Сну =1,12*2,91=3,23грн. праці,
З
= 2*140*17,55*3,23 =15873,72грн.
9.2.2 Витрати, які зв’язані з роботою обладнання
.2.2.1 Витрати на силову електроенергію для
виробничих потреб. Визначаються за формулою
Ссил
= Wсил • Цел (34)
де Wсил - розхід силової електоренергії на роботу кранів та обладнання,сил = 1040079 кВт. г. з розділу 7.п.з.
Цел - вартість 1кВт. г. Електроенергії,
Цел = 0,178 кВт. г.
Ссил
= 1040079*0,178 = 185134 кВт. г.
9.2.2.2 Витрати на стисле повітря на рік визначаються
за формулою
Сn
= 0,1• Vn (35)
де Vn - обсяг в м3, використаного стиснутого повітря, Vn = 11520 м3
,1 - вартість 1м³ стислого повітря;
Сn
= 0,1 • 11520 = 1152 грн.
9.2.2.3 Витрати на воду для виробничих потреб
визначаються за формулою
Цвода
• Vвода (36)